Oturum Aç

 Doğa Sporları Kulübü


Doğa Sporları, Dalış ve Havacılık Kulübü.png

Doğa Sporları, Dalış ve Havacılık Kulübü

Kulüp Başkanı      : Burak Mert BEKTAŞ

Kulüp Danışmanı  : Öğr. Gör. Eray Metin GÜLER

Kulübün Amacı ve Faaliyetleri:

Kulübümüzün amacı, yoğun ders programımızın yanı sıra doğayla iç içe vakit geçirme, doğa yürüyüşleri yapma, sportif faaliyetlerde bulunma öğrencilerin bedensel faaliyetlere yönelmelerini sağlamak ve zinde kalmayı hedeflemektedir.

Kulübün başlıca faaliyetleri şunlardır:

·         Doğa sporları, dalış ve havacılıkla ilgili alanlarda tanıtım yaparak üniversitemiz öğrencilerini bu sporlara yönlendirmek.

·         Öğrencilerimizin  boş zamanlarını ilgi ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlamak için eğitsel, sanatsal, kültürel ve bilimsel çalışmalar yapmak.

·         Dağcılık, kayak, dağ kayağı, kano-rafting, bisiklet, dağ bisikleti, sualtı-dalış, tırmanış, mağaracılık, dağ maratonu, izcilik, havacılık, yamaç paraşütü, paraşütle atlama gibi spor dallarında etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin katılımını sağlamak.

·         Kültür ve  Eğitim gezileri, sergiler, yemekli-yemeksiz toplantılar, seminerler, paneller, dinletiler, slayt ve film Gösterileri düzenlemek.

·         Türk ve yabancı kulüp ve sporcular ile işbirliğine girilerek, dağcılık, dalış ve havacılık etkinliklerini ve doğa sporlarını organize etmek ve dağ ve doğa sporları kapsamında  rehberlik hizmetleri vermek.

·         Bu spor dallarını tanıtabilmek amacı ile kitap, dergi, bülten,gazete, broşür, el ilanı, video, slayt gösterimi vb. yapmak (bastırmak), dağıtmak.

·         Çevre ve çevre bilincinin yerleşmesi amacı doğrultusunda öğrencilere yol gösterici çalışmalarda bulunmak.

·         Bunların yanı sıra yakın zamandaki planlarımız arasında Melen Çay'ında rafting, Sapanca Göl'ünde dalış, Hazerfan Havaalanı'nda uçuş, Bolu Dağı'na tırmanış ayrıca uygun alanlarda trekking ve bungee jumping bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri:

Sosyal Medya Hesapları

Facebook: @bavudosk

Mail Adresi: koraykasan@yahoo.com

 

 

 

 ​