Oturum Aç

 Tiyatro Kulübü

Tiyatro Kulübü.png

Tiyatro Kulübü

Kulüp Başkanı   : Ozan Emre DEMİR

Kulüp Danışmanı : Dr. Öğr. Üyesi​ Ebru HACIOSMANOĞLU

Kulübün Amacı ve Faaliyetleri:

Tiyatro Kulübü'nün amacı Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi öğrencilerinin ders dışında yapabilecekleri faaliyetlerle sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda gelişmelerini sağlamak ve bu amaçla her türlü girişimde bulunmak; toplantılar, geziler, gösteriler, sergiler düzenlemek, yayında bulunmak ve bunlar için yarışmalar açmak.

Kulübün başlıca faaliyetleri şunlardır:

·                Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tiyatro Kulübünün ilk amacı Tiyatro sanatını icra etmektir. Bu konuda kulüp Tiyatro ile ilgili her türlü etkinliği organize eder.

·                Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi öğrencilerinin tiyatro sanatındaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmeleri amacıyla gerçekleştirebilecekleri sosyal, düşünsel ve kültürel bağlamdaki faaliyetleri için bir çatı oluşturmak ve altyapı çalışmalarına destek vermektir. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi öğrencilerine işbirliği içinde, kendi ilgi alanlarında gelişim şansı vermek, bilgi ve deneyimlerini arttırmaktır.

·                Tiyatro sanatını teorik ve pratik yöntemlerle çeşitli düzeylerde çözümlemeye çalışmak.

·                Kulüp üyelerinin akademik ve sosyal gelişimlerine, çağdaş, demokrat ve sosyal bireyler olmalarına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetler yapmak.

·                (e) Eğitim kurumları, sanat kuruluşları ve tiyatro kulüpleri ile ilişki kurarak bu kurumların ve uzman kişilerin bilgi birikimlerinden tüm üyelerini yararlandırmak, üyelerine eğitim imkânı sağlamak, kamuoyu ile ilişkileri geliştirmek,

·                (f) Üniversite içerisindeki faaliyetlerde etkin yer almak,

·                (g) Öğrencilerin kendilerini tiyatro konusunda geliştirmeleri için alanında uzman hocalarla küçük gruplar halinde, kısa ve yoğun eğitim çalışmaları yapmak ya da bu etkinliklere katılımı sağlamak,

·                (ğ) Tiyatrolara toplu bilet almak, okulda tiyatro hakkında afişler asmak ve öğrencileri oyunlar hakkında bilgilendirmek,

·                (h) Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi öğrencileri arasında dayanışma ve işbirliğini sağlamak amacıyla, sosyal etkinliklerde bulunmaktır.

İletişim Bilgileri:

Sosyal Medya Hesapları,

Facebook - Twitt​er :

Mail Adresi: