Oturum Aç

 Etik İlkeler

​​fizik.jpg

Yetkinlik ve Yeterlilik

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ofisi, hizmetlerinde yeterlilik esasına önem verilir. Yetkinlik sınırı dışında olan hizmetler yetkinlikleri belirlenmiş mercilere yönlendirilir örneğin; psikiyatrist, özel eğitim uzmanları vb. gibi.

Bireysel Farklılıklara Saygı

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ofisi, bireylerin haklarına ve onuruna saygı gösterir. Yaş, kimlik, din, ırk, mezhep, sosyoekonomik durum, etnik köken, cinsel kimlik ve tercih ve engellilik konularında ayrımcılık yapmaz.

Dürüstlük, Tarafsızlık ve Sorumluluk

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ofisi, hizmet verdikleri kişileri yanıltmaktan ve zarar vermekten kaçınırlar.

Profesyonel Mahremiyet/ Gizlilik İlkesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ofisi her türlü mesleki çalışmalarında hizmet verdikleri kişilere ilişkin olarak özel bilgileri korurlar. Belli bir güven içinde temin edilen bilgiler ancak hizmet alan kişinin kendisi ve/veya toplum için açık bir tehlike veya zarar teşkil ediyorsa (intihar, taciz vb.) gerekli önlemler alındıktan sonra danışanın bilgisi dâhilinde üçüncü şahıs veya kurumlara bilgilerin gerekli bölümü iletilebilir. Gizlilik ilkesi sadece bu gibi durumlarda göz ardı edilebilir.​​